Kui ma sündisin, tabas kõva külm ja lumi langes..

Narva eesti keele maja B2-taseme õppija Alena Fedosova kirjutab:

“Narva on minu kodulinn. Ma olen sündinud siin, Narva Kreenholmi Haiglas. Kui ma sündisin, tabas kõva külm ja lumi langes. Sellest ajast olen ma armastanud oma kodumaad. See on minu linn.
Narva on Eesti suuruselt kolmas linn,peamiselt venekeelne linn, Ida-Virumaa suurim linn, millel on rikas ajalugu. Narva oli suur vanalinn vanaaegse arhitektuuriga, aga see poole tänaseni säilinud. Praegu seal on raekoda ja kolledž. Kolledž on ehitatud endisse börsilioonesse.
Kreenholmi Manufaktuur oli aastatel 1857-2010 tegutsenud tekstiilitööstusettevõtena, mis rajati Eestimaa kubermangu Joola mõisa Kreenholmi saarele.
Kreenholmi manufaktuur oli 19.sajandi teisel poolel kõige kaasaegsem tööstusettevõte Venemaa keisririigis, ning mitu aastakümmet suurim tekstiilivabarik kogu Euroopas. 30.novembril 2010 kuulutati välja ettevõtte pankrot. Praegu alates 26. märtsist kuni 12.novembrini toimub igal pühapäeval algusega kell 12.00 ekskursioon Kreenholmi manufaktuuri. Ka on minu linnas ilusaid vaateid. Narvas on mets, jõgi, loss, kultuurimaja “Rugodiv”, uus teatrikeskus “Vaba Lava”, gallerii ja promenaad. Minu linnas on palju kohti, kus ma saan puhata puhtada ja jalutada koos oma perega või sõpradega.
Üldiselt võin öelda, et  Narvas on palju põnevaid huvitavaid kohti ja ma soovitan kõikidele külastada neid. “

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s