Tahtsin vaikselt kirikus istuda..

“Väga loominguline, huvitav ja siiras! Sul on kirjutamisanne. Peaksid veel kirjutama. Jäta meelde, et “ et” ette käib koma. ” Õpetaja Krismari kommentaar Tatjana kirjatükile.

“Tere! See on minu kirjand. Tegelikult mul tuli välja mitte kirjand vaid lugu vabas vormis. Möödunud nädalalõpul käisin Viljandis oma sõbra juures. Laupäeval sõbral oli hästi palju tööd. No mida teha, ma läksin tunniks jalutamas. Tahtsin mõelda, mida ma saaks ütelda nooremale minale:))))))))))))). Ilm oli päris vastik ja sünge, jalge all oli sulalund. Tulin Jaani kiriku juurde, aga ta oli kinni. Lähedal asub Pauluse kirik, ja mina läksin sinna, sest tahtsin kiriku vaikuses istuda. Juba ukse taga oli kuulda, et sees kõlab muusika. Ma astusin saali. Mingi mees mängis kitarri ja laulis inglise keeles. Ilmselt see oli proov. Ma istusin kaugel nurgas ja kuulasin umbes pool tundi. Need olid väga tuntud lood inglise ja eesti keeles, nende hulgas minu lemmikud “The House of Rising Sun” ja “Imeline Aas”. Ma isegi ei märkanud, et oli külmavõitu. Kirikutes ei köeta mitte kunagi piisavalt…

Foto autor:Amadvr

Lõppuks tekkis paus, ma tõusin ja tahtsin küünla panna, aga ei leidnud tikke. Muusik, mees umbes viiskümmend aastat vana, aitas mind ja meil algas vestlus. Ma tunnistasin, et olin üritanud lihtsalt üksindus istuda, aga tema tore kontsert oli vist sel hetkel veelgi vajalikum minu jaoks. Me isegi ( parem: mõistsime, saime teada, taipasime) seletasime et meil on ühised tuttavad  – Narva Aleksandri kiriku endine õpetaja Villu Jürjo ja tema abikaasa Tuuliki, nad elavad praegu Viljandis. Muusik (ta nimi on Alan) lubas ( lubas Villut tervitada, kõlab paremini) ütelda Villule tervituse edasi ja mina läksin koju. Minul oli hinges väga hea ja rahulik tunne. Ma sain aru, mida ma ütleks nooremale minuale:”ära istu üksinda, ära mõtle, et maailm on nii võõras ja ükskõikne. Unusta ära ( unusta ära mis?) tühjad unistused ( parem isegi: tühised unistused) unistuseid. Mine julgelt edasi, naudi elu; tee seda, mis sulle meeldib teha, sest sa oled noor, andekas ja kõik on sinu käes… Ja ma sain aru seda mis oli kõige olulisem: olen õigel teel. Kõik elus ei ole juhuslik. Olen seal, kus peabki olema ja lasen Jumalal ennast viia….      :))))))))))))   Mu sõber parandas ainult neli-viis sõna, püüdsin ise kirjutada.  Head nädalalõppu!   Tatjana.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s