Kuidas me Narvas kevadel mängisime..

Narva jõe poolt puhuv briis on muutunud mahedamaks ja tänavatel on näha järjest sõbralikumaid pilke. Narva eesti keele maja püüdis koos linnarahvaga päikese kinni ja kutsus eile eesti keele õppijad ja fännid Vaba Lavasse. Mõnusas miljöös püüdsid erinevad võistkonnad nuputada Eesti geograafia, keele ja ajaloo üle. Mängiti „ Kevadmängu“.

Võistkond “4 mesilast” ootamas uut küsimust põnevusega!

Kui mahedalt kaikusid Narva eesti keele maja õpetajate Julia ja Marina hääled üle No2 kohviku, kui nad põnevaid küsimusi esitasid! Kas Teie teaksite, kui suur on Eesti pindala? Või milline on Eesti väikseim linn? Milline linn sai 1939. aastal endale nimeks Lahe?

Palju põnevat sai teada ja õhtuga jäid kõik rahule!

Ühes lauas tekitas linnaküsimus elavat vaidlust, teises lauas aga oli vastamine lihtne. Küsimuse peale, mis asi on vedelvorst, hakkasid aga kõik laudkonnad nagu ühest suust naerma.

Seitsme võistkonna seas saavutas kolmanda koha võistkond “Nartsissid” ja teise koha võistkond “4 mesilast”. Esikoha väljakuulutamine oli pingeline ja valju aplausi saatel võttis võidu võistkond “Karsked”. Oli sulnis ja ilus õhtu.

Ürituse peakorraldaja, Narva eesti keele maja eesti keele õpetaja Julia Viirsalu sõnul oli see teine sellises formaadis Narva eesti keele maja poolt korraldatud mäng. “Üritusel oli õppijatel palju hasarti ja lõbu,” kommenteeris Viirsalu. Kevadmängu teema oli tänavu “Eesti geograafia ja mõistatused”. “Eriti meeldis osalejatele Kahooti mäng. Võistlusel osalesid meie tublid õppijad ja ma olen uhke nende eneseületuse ja pühendumuse üle,” rõõmustas Julia.

Järgmine üritus on juba mai lõpus, mil Narva eesti keele maja korraldab
kokkamisürtuse “Vaata Eesti kööki!”.

Võistkonnad usinalt nuputamas, kui Marina põnevaid küsimusi esitab..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s