Keelekohvik Tarmo Tammistega

Narva eesti keele majal on suur rõõm alustada keelekohvikutega. Esimesse keelekohvikusse kutsusime väljapaistva külalise – endise linnapea Tarmo Tammiste. Peame oluliseks, et meie keelekohvikutes on õdus õhkkond. Et inimesed ning ka külalised tunneksid ennast vabalt. Taipasime, et härra Tammiste oli siiralt huvitatud eestikeelsest arutelust linnakodanikega.

Avatud südamega kuulas ta, et mida osalejad teeksid teeksid, kui nemad oleksid linnapea. Kes soovis luua veeparki, kes teha kiironge, kes ehitada bussijaama. Härra Tammiste selgitas, kas sellised asjad on üldse võimalikud.

Inimestel oli võimalik samuti küsida endise linnapea isikliku elu kohta. Teada saada, et ta mängib lotot ja unistab miljoni võidust. Kuidas ta ikkagi vene keele ära õppis? Kas te teadsite, kelleks ta tahtis lapsena saada? Teehöövli juhiks!

Kolmandas osas said keelekohvikus osalejad arutleda endise linnapeaga Narva tuleviku puudutavate teemade üle. Mida saaksid linnakodanikud teha Narva jaoks? Kuidas tuua rohkem eestlasi Narva? Milliseid investeeringuid vajab Narva? Kas Narval on kunagi võimalik saada kultuuripealinnaks? Need olid mõned mitmetest küsimustest, mille üle arutati.

See oli ilusa eesti keele, ausate mõttede ja vastastikkuse sõbralikkuse õhtu. Ootame Teid juba järgmisesse keelekohvikusse!

Kirjutas Krismar Rosin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s