Kui mul oleks ajamasin..

Natalja Puškarjova

Kui ma hakkan sellele mõtlema, siis ma saan aru, kui kardinaalselt on muutunud minu huvid ja mõtlemine aja jooksul. Koolipingis istudes ma unistasin, et kui mul oleks ajamasin, ma tahaks küll vaadata oma silmadega vanade kreeklaste ja roomlaste elu, Louis IVX lossi ballil käia, tantsida ilusas tolleaegses kleidis imetlevate fännide pilgu all. Mulle tundus, et too elu on palju huvitavam ja põnevam, kui kaasaegne. Eelkirjeldatust mõeldes ma ei kasutaks ajamasina selleks.

Mul oleks vist huvitav oma tulevikust teada saada: kui kaua ma elan, kuidas mu elu edasi läheb, kelleks saavad minu lapsed ja kui õnnelikud nad tulevikus on. Kuid tegelikult, kui esimene mõte sellest läks mööda, on kohe hirm, äkki tuleviku teadmine ei ole kasulik tänapäevaelu jaoks. Ma arvan, et tulevikust teadmine on nagu oma oleviku programmeerimine. Sa nägid juba, kuidas seal on ja usud sügavalt, et teistmoodi olla ei või. Kõik sinu tegevused ja käitumine on suunatud tolle eesmärgi saavutamiseks. Seda kõike võib ju muuta, tehes teisi valikuid, minnes teist teed pidi. Järelikult, tulevikku ma vist ka ei tahaks teada, et elada rahulikult oma elu, mitte oodata, et kohe – kohe on see aeg, mida nägin ajamasina abil. Siis elu on nagu igavene ootamine.

Ma arvan, et kui mul praegu oleks ajamasin, ma läheksin kümme aastat tagasi või isegi veel varemasse aega, valiksin endale peale kooli lõpetamist teist eriala õppimiseks. Ma küll ei muudaks oma abikaasa valikut. See pereelu, mis mul praegu on, meeldib mulle väga. Aga ma tunnen, et tööelus ma ei ole veel iseennast leidnud. Ja otsingi praegu uusi võimalusi.

Kokkuvõtteks ma ütleks, et igal inimesel on hetki, mida tahaks muuta, võib olla isegi nende juurde minna, et nautida ja jagada neid inimestega, keda praegu kõrval ei ole erinevatel põhjustel. Ajamasin on siin nagu unistus ja imejõud, mille abil kõike võib tagastada ja parandada. Kuid sa ei tea täpselt, kas muutused minevikus ei muuda olevikku. Ja kas need muutused on head.

Mul oli päris palju aega, et mõelda, mida ma teeks, kui mul oleks ajamasin, ja nüüd ma jõudsin järeldusele, et tuleb elada hetkes, püüdes saavutada oma parema tuleviku eesmärke pilku tagasi pööramata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s