Helimuinasjutt “NÖÖP” kümnes peatükk – “TUME METS”

Mida Nööp ja Sõnapoiss ei teadnud, oli see, et nad olid Unistuste Mäe poole tulnud läbi tumeda metsa. Igal pool hääled ja sosinad, kollased silmad ja pahad südamed. See oli varjuline mets oma loomade ja metslastega, kõik prõmmimas trumme, loitsimas loitse.

Kõiki neid loomi ja elukaid piilus Tume Poiss. Tumedal Poisil olid jäised silmad ja meloodiline hääl. Tema oskas võluda ja sosistada kõlavaid valesid. Kui tema rääkis, kumas eredamalt kuu, muutusid muinasjutuliseks metsad, avanes uks Põrgu koridoridesse ja hiilisid maskidega pätid. Tume Poiss elas üksikus ja kummitavas lossis, kus paukusid uksed ja kähisesid hääled. Igal pool olid punased küünlad. Igas toas olid ahjud, milles Tume Poiss põletas õudusunenägusi. Neid viis Tume Poiss laste unenägudesse. Need lapsed, kes emale viiskümmend korda valetasid, pidid kindlasti õudusunenäo üle elama.

Praegu peeti Musta Metsa väljakul koosolekut. Kohal olid kõik: mürgihundid, purjus varesed, paksud ja ülesöönud maod, keeled pikad ja limased, siniste silmadega kisklevad karud, oranžid kärnkonnad ilastamas rohelist löga. Ja vaikne Tume Poiss.

„La-lala-a-alala-a-a-las Tume Poiss alustab koosolekuga!” teatasid maod.

„ARAHAG,” möirgasid karud. Konnad lögastasid väljakule roheliste tähtedega SÕNAPOISS TULEB KURJALE TEELE VIIA.

„Tema on Sõnapoiss! Tema on Sõnapoiss! Ta on juba mürgivett joonud, me teame teda, ta eksib raudselt siia metsa veel ära! Ta on eksleja,” röökisid üheskoos varesed.

„Kes kastab pisaratega maad, kastab ilusad lilled,” sosistas Tume Poiss ja jõllitas kõiki. Tema pilk oli nii jäine, et koosolekulised pidid end koguma. Kui nad paarkümmend sekundit maad olid jõllitanud, julgesid maod suu lahti teha:

„zSSzz.z.ZZzTuummeh Poizzzsš, miks sa kogu aeg zellizeiddh mõtteterashid ,,tthh, zz koozoleku algusez poetad?!”

„Sest igal teol – ka kurjal teol – peab olema ilus põhjus. Mina olen kunstnik. Must kunstnik. Kui me tahame rohkem ilu Tumedasse Metsa, peame poisi siin nutma ajama!”

Konnad lögastasid maha sõna N U T T. Tume Poiss vaatas mõtlikult kirjutist ja alustas:

„Just nimelt! Me peame Sõnapoisi kurbusse viima, me peame ta Tumedasse Metsa tooma, et ta ära eksiks ja metsaelanikke kohtaks!”

„ziizissS me sööme taah ärahh,” suutsid maod vaid susistada, limpsates maialt keelt.

„Ei! Tumedas Metsas peavad kõik koos elama. Sellest võitu saama ja selle võlude ja hirmudega harjuma!” ütles Tume Poiss.

„UNUSTA ÄRA! MINA SÖÖN TA ÄRA!”

Tumedas metsas on kõledad hääled ja tujud. Pildi allikas: Pinintrest

Kuskil ragisesid puud ja ahvid lõid põrgulärmi. Kõik loomad tulid eest ja koosolekule ilmus Kõigetugevam Mürgihunt. Kõik loomad kartsid teda. Enne Tumedat Poissi oli ta olnud metsa valitseja ja nüüdki seisis ta Tumeda Poisi ees ja hakkas vastu.

Mustade jõududega võideldes peab alati vaimu tugevana hoidma, mõtles Tume Poiss. Mitte kunagi ei tohi nõrgana näida või nõrgana mõelda.

„Kas sa hakkad mulle vastu?” küsis Tume Poiss ja vaatas mürgihundile oma sügavate silmadega otsa.

„Ei! Aga ma söön nad ära!”

„Sa ei tee seda! Mina olen nüüd metsa valitseja! Mina valin, mis saama hakkab!”

„Ei!” lõrises Kõigetugevam Mürgihunt.

Tumedasse Poissi kogunes maailma viha. Kõige külmem, jäisem ja kohutavam jõud. Ta lausa värises suurest vihast. Siis muutusid ta silmad helesiniseks. Selliste silmadega oli ta mitut looma ja olendit hirmutanud. Nüüd puuris ta nendesamade silmadega Kõigetugevamat Mürgihunti. Alguses pani hunt vastu. Aga siis hakkas ta värisema ja pööras pilgu maha. Ometi tõstis ta veel häält ja karjus vastu. Peagi aga taltus, istus omaette eemale ja pani suitsu ette. Nüüd valitses koosolekul vaikus.

„Sõnapoissi ja Nööpi ei ründa keegi! Praegu on nad minu kaitse all! Kes selle vastu eksib, saab kolmeks aastaks endale õudusunenägusid!”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s